Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
CD/SACD přehrávače
DA převodníky
Streamery
Zesilovače
Reproduktory
Sluchátka
Ostatní
Facebook  |  Twitter
O nás  |  Napište nám
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Apple Music ohlásilo 11 miliónů uživatelů

, , aktualita
Apple Music ohlásilo 11 miliónů uživatelů
Apple ohlásil u své služby Apple Music 11 miliónů aktivních uživatelů za 3 měsíce provozu, což vypadá na první pohled skvěle, ale jako obvykle se zatím skrývá jeden háček, na který je potřeba upozornit.
Apple Music ohlásilo 11 miliónů uživatelů
Apple Music jede plnou parou vpřed a ohlásilo 11 aktivních uživatelů od svého spuštění v červnu tohoto roku. Mnoho z těchto uživatelů jsou stále ve stádiu „trial“ verze, takže není tak úplně možné odvodit počet skutečně platících zákazníků, ale i tak se to dá označit za velký úspěch. Apple Music ale není ve své zásadě nijak převratnou službou a v podstatě profituje spíše na uživatelích hardwaru Applu, kteří často preferují aplikace z dílen Applu oproti aplikacím třetích stran.

Viceprezident internetového softwaru a služeb společnosti Apple, Eddy Cue, je podle svých slov velmi překvapen úspěchem služby Apple Music se zhruba 2 miliony platícími uživateli a očekává další růst. Je pravděpodobné, že Apple Music se stane stálicí na scéně streamovacích hudebních služeb, ale k tomu, aby dohnali konkurenci v podobě Spotify, TIDAL, Quobuz či Pandora, budou potřebovat ještě něco navíc.

Ne zcela reprezentativní srovnání uvádí, že službě TIDAL se povedlo v prvním měsíci provozu dosáhnout na 800 000 platících uživatelů. V případě Spotify tento počet neznáme, ale platí, že Spotify má v současnosti 20 miliónů platících uživatelů. Apple Music tedy zdaleka ještě podobné popularity nedosahuje a obávám se, že ani hned nedosáhne, neboť organizace hudby a vůbec uživatelské prostředí Apple Music má ještě co dohánět.

Hlavní vydavatelství jsou ke službám Apple také rezervované, neboť většina uživatelů využívá Apple Music jen proto, že jim bylo nabídnuto zdarma a nikdo netuší, jak bude vypadat rentabilita služby v momentě, kdy největší zájem opadne a uživatelé budou nuceni platit zhruba 250 korun za měsíc za využívání této služby. 3 měsíce volného užívání Apple Music budou končit 30. září 2015 a pak se začne lámat chleba. Osobně neprorokuji Apple Music nějaký výrazný úspěch, protože řada uživatelů (podle ohlasu na internetu) službu vyzkoušela a s díky se navrátila k zavedeným a časem již notně vypilovaných konkurenčním službám.

Zdroj: Monoandstereo.com