www.svetaudia.cz
>
>
>

Apple Music ohlásilo 11 miliónů uživatelů

Apple Music ohlásilo 11 miliónů uživatelů
, , aktualita
Apple ohlásil u své služby Apple Music 11 miliónů aktivních uživatelů za 3 měsíce provozu, což vypadá na první pohled skvěle, ale jako obvykle se zatím skrývá jeden háček, na který je potřeba upozornit.
K oblíbeným
reklama
Apple Music jede plnou parou vpřed a ohlásilo 11 aktivních uživatelů od svého spuštění v červnu tohoto roku. Mnoho z těchto uživatelů jsou stále ve stádiu „trial“ verze, takže není tak úplně možné odvodit počet skutečně platících zákazníků, ale i tak se to dá označit za velký úspěch. Apple Music ale není ve své zásadě nijak převratnou službou a v podstatě profituje spíše na uživatelích hardwaru Applu, kteří často preferují aplikace z dílen Applu oproti aplikacím třetích stran.

Viceprezident internetového softwaru a služeb společnosti Apple, Eddy Cue, je podle svých slov velmi překvapen úspěchem služby Apple Music se zhruba 2 miliony platícími uživateli a očekává další růst. Je pravděpodobné, že Apple Music se stane stálicí na scéně streamovacích hudebních služeb, ale k tomu, aby dohnali konkurenci v podobě Spotify, TIDAL, Quobuz či Pandora, budou potřebovat ještě něco navíc.

Ne zcela reprezentativní srovnání uvádí, že službě TIDAL se povedlo v prvním měsíci provozu dosáhnout na 800 000 platících uživatelů. V případě Spotify tento počet neznáme, ale platí, že Spotify má v současnosti 20 miliónů platících uživatelů. Apple Music tedy zdaleka ještě podobné popularity nedosahuje a obávám se, že ani hned nedosáhne, neboť organizace hudby a vůbec uživatelské prostředí Apple Music má ještě co dohánět.

Hlavní vydavatelství jsou ke službám Apple také rezervované, neboť většina uživatelů využívá Apple Music jen proto, že jim bylo nabídnuto zdarma a nikdo netuší, jak bude vypadat rentabilita služby v momentě, kdy největší zájem opadne a uživatelé budou nuceni platit zhruba 250 korun za měsíc za využívání této služby. 3 měsíce volného užívání Apple Music budou končit 30. září 2015 a pak se začne lámat chleba. Osobně neprorokuji Apple Music nějaký výrazný úspěch, protože řada uživatelů (podle ohlasu na internetu) službu vyzkoušela a s díky se navrátila k zavedeným a časem již notně vypilovaných konkurenčním službám.

Zdroj: Monoandstereo.com
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek