Advance Paris X-i1000: francouzský integrovaný zesilovač

Advance Paris X-i1000: francouzský integrovaný zesilovač
, , aktualita
Francouzi jsou velmi zdatní producenti audio komponentů, což dokládají světoznámé značky jako Devialet nebo Advance Acoustic. Druhá jmenovaná značka přichází s novým vlajkovým integrovaným zesilovačem.
K oblíbeným
reklama
Advance Acoustic je francouzská značka, která má za sebou dvacetiletou historii, ale v našich luzích a hájích se neprezentuje příliš hlasitě. Nyní přichází s vlastním vlajkovým integrovaným zesilovačem pod označením Advance Paris X-i1000. Novinka nestojí několik set tisíc, jak jsme zvyklí vídávat u jiných výrobců, ale Advance Acoustic nastavil cenovku na v přepočtu zhruba 75 000 Kč. Značka se doposud orientovala spíše na levnější produkty, kde se očekává solidní poměr cena/výkon.

Konstrukce zesilovače je naprostou klasikou založenou na výkonových tranzistorech spojenou s velkým toroidním transformátorem v napájecí části. Uvnitř je šasi rozděleno na 5 samostatných segmentů, které hostí jednotlivé sekce zesilovacího řetězce (napájení, předzesilovač, koncové stupně atd.). Jako obvykle největší část vnitřního prostoru vyplňují dva samostatné koncové stupně s masivním pasivním žebrováním. Druhou část zabírá plošný spoj předzesilovače a třetí sekce je vyhrazena D/A převodníku. Tato konstrukce má samozřejmě logický návrh a jednotlivé sekce jsou od sebe odstíněny kovovými příčkami proti přenosu rušení.

Integrovaný zesilovače pracuje do výkonu 45 W na kanál a po té přechází do třídy AB, kde nabízí při zatížení 8 Ohmů výkon až 220 W na kanál. Výkon do 4 Ohmů činí velmi pěkných 400 W na kanál. Integrovaný zesilovač je vybaven také D/A převodníkem s čipy Brown PCM1796 s podporou rozlišení 24 bitů a samplovací frekvence 192 kHz. O vstup USB typu B se stará čip XMOS USB3318, jehož limitem je také 24 bitů a 192 kHz. Na straně analogových vstupů integrovaného zesilovače stojí několik běžných linkových RCA vstupů a také jeden pár XLR vstupů. Digitální vstupy jsou reprezentovány zmiňovaným USB a také dvěma optickými a dvěma koaxiálními digitálními vstupy. Jako třešnička na dortu je zde méně obvyklý digitální vstup AES/EBU.

Praktickou součástí je také samostatně řešený výstup předzesilovače a vstup koncového zesilovače. Obě části lze elektricky rozpojit, a zakomponovat tak tento integrovaný zesilovač do systému domácího kina. To jsme byli doposud zvyklí vídávat spíše u zesilovačů japonské produkce. Standardem je také dvojice terminálů pro reprosoustavy, takže můžete připojit dva páry reprosoustav s adekvátní impedancí (8-16 Ohmů).

Čelní panel je vyroben z černého akrylu. Celkově vzezření velmi připomíná nedávno prezentovaný koncový zesilovač slovenského výrobce Sinus Audio. Přednímu panelu dominují velké VU metry a ovladač hlasitosti. Najdeme zde také informační displeje, které prakticky ukazují zvoleny vstup a úroveň hlasitosti. Potěší také integrovaný sluchátkový výstup. Provedení zesilovače se nemusí zamlouvat každému, ale výrobce se rozhodně snažil, aby šel svou vlastní cestou.

Advance Paris X-i1000 – technické specifikace:
 • Výstupní výkon (8 Ω): 2 x 220 W RMS
 • Výstupní výkon (4 Ω): 2 x 400 W RMS
 • Frekvenční odezva: 10 Hz -70 kHz
 • Celkové harmonické zkreslení: < 0,025 %
 • Odstup S/N: 102 dB
 • Separace kanálů: > 75 dB
 • Vstupní impedance (RCA, XLR): 47 kΩ
 • Vstupní úroveň (CD/AUX): < 500 mV
 • Vstupní úroveň (phono): 7 mV
 • Napájení zařízení: 115-230 V automaticky
 • Maximální odběr: 800 W
 • Rozměry: 43x21x42,5 cm
 • Hmotnost: 21 kg

Zdroj: Hifi.pl
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek