Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Accustic Arts PLAYER II a PLAYER ES mk3

5.6.2014, Petr Štefek, aktualita
Accustic Arts vypustil na trh dva nové typy přehrávačů. Dražší PLAYER II je vlajkovou lodí společnosti a levnější PLAYER ES mk3 je vstupenkou do světa v Německu ručně vyráběných high-endových komponent.
Výstava High End audia v Mnichově je tradičně místem, kde firmy rády uvádějí novinky, které v nejbližší době přijdou na trh. Nejinak je tomu v případě německého producenta high-ednové elektroniky Accustic Arts, který o sobě dal vědět novým přehrávačem pod označením PLAYER II. Ten by se měl na trhu objevit ke konci tohoto léta. Pro méně majetnější fanoušky zvuku Accustic Arts je připraven i levnější PLAYER ES mk2. Oba přehrávače budou k dispozici v klasické stříbrné nebo černé barvě.
Produkty Accustic Arts nejsou žádná láce, a tak asi nepřekvapí cenovka zhruba 350 000 Kč pro vlajkový PLAYER II, který může plnit jak funkci CD přehrávače, tak i externího převodníku. Celý produkt je v podstatě spojením existujících modelů TUBE-DAC II Mk2 a transportu DRIVE II. V případě transportu je využito obligátní mechaniky CD-Pro2LF, která je zasazena do specializovaného sub-šasi, jež je součástí celkového šasi. Dalšími součástmi jsou logicky D/A část s hardwarovým up-samplingem a výstupní lampový modul pracující ve třídě A. Oba moduly jsou stejné jako v případě samostatných zařízení ze série Reference a nedošlo tedy k jejich zjednodušení. Samozřejmostí je stíněný transformátor napájení s 9 samostatnými napájecími větvemi.

Konektivita původního TUBE_DAC II mk2 zůstala zachována, takže zde najdeme 4 digitální vstupy (koaxiální, AES/EBU, optické a také USB rozhraní s limitem 24-bit/192 kHz). Analogové výstupy jsou symetrické (XLR) a také nesymetrické (RCA). Digitální výstupy reprezentuje rozhraní AES/EBU, koaxiální a optické. Dobrou zprávou pro fanoušky přímého spojení přehrávače s koncovými výkonovými zesilovači je regulace analogových výstupů RCA/XLR (o výstupním napětí výrobce prozatím nehovoří). Kvalitu zpracování podtrhuje hmotnost 18 kg.
Levnější přehrávač série Evolution je pro našince neceněn podstatně příznivěji a jeho cena se pohybuje někde okolo 100 000 Kč. Za zhruba třetinovou částku nelze očekávat zcela stejné výkony jako u vlajkové lodi a nemůžeme počítat ani se stejnou konektivitou. Na palubě je asynchronní USB s limitem 24-bit/192 kHz a koaxiální digitální vstup. Analogové výstupy jsou reprezentovány pouze nesymetrickými RCA, což lze považovat v této kategorii za poněkud neobvyklé. Hmotnost celého přístroje je 7 kg.

Pokud byste o Accustic Arts měli zájem, musíte zabrousit do okolních zemí, protože přímé zastoupení v ČR není a na stránkách Accustic Arts se dovíte, že Českou republiku má na starost zastoupení v Rakousku.

Zdroj: Accustic Arts