Accustic Arts PLAYER II a PLAYER ES mk3

Accustic Arts PLAYER II a PLAYER ES mk3
, , aktualita
Accustic Arts vypustil na trh dva nové typy přehrávačů. Dražší PLAYER II je vlajkovou lodí společnosti a levnější PLAYER ES mk3 je vstupenkou do světa v Německu ručně vyráběných high-endových komponent.
K oblíbeným
reklama
Výstava High End audia v Mnichově je tradičně místem, kde firmy rády uvádějí novinky, které v nejbližší době přijdou na trh. Nejinak je tomu v případě německého producenta high-ednové elektroniky Accustic Arts, který o sobě dal vědět novým přehrávačem pod označením PLAYER II. Ten by se měl na trhu objevit ke konci tohoto léta. Pro méně majetnější fanoušky zvuku Accustic Arts je připraven i levnější PLAYER ES mk2. Oba přehrávače budou k dispozici v klasické stříbrné nebo černé barvě.
Produkty Accustic Arts nejsou žádná láce, a tak asi nepřekvapí cenovka zhruba 350 000 Kč pro vlajkový PLAYER II, který může plnit jak funkci CD přehrávače, tak i externího převodníku. Celý produkt je v podstatě spojením existujících modelů TUBE-DAC II Mk2 a transportu DRIVE II. V případě transportu je využito obligátní mechaniky CD-Pro2LF, která je zasazena do specializovaného sub-šasi, jež je součástí celkového šasi. Dalšími součástmi jsou logicky D/A část s hardwarovým up-samplingem a výstupní lampový modul pracující ve třídě A. Oba moduly jsou stejné jako v případě samostatných zařízení ze série Reference a nedošlo tedy k jejich zjednodušení. Samozřejmostí je stíněný transformátor napájení s 9 samostatnými napájecími větvemi.

Konektivita původního TUBE_DAC II mk2 zůstala zachována, takže zde najdeme 4 digitální vstupy (koaxiální, AES/EBU, optické a také USB rozhraní s limitem 24-bit/192 kHz). Analogové výstupy jsou symetrické (XLR) a také nesymetrické (RCA). Digitální výstupy reprezentuje rozhraní AES/EBU, koaxiální a optické. Dobrou zprávou pro fanoušky přímého spojení přehrávače s koncovými výkonovými zesilovači je regulace analogových výstupů RCA/XLR (o výstupním napětí výrobce prozatím nehovoří). Kvalitu zpracování podtrhuje hmotnost 18 kg.
Levnější přehrávač série Evolution je pro našince neceněn podstatně příznivěji a jeho cena se pohybuje někde okolo 100 000 Kč. Za zhruba třetinovou částku nelze očekávat zcela stejné výkony jako u vlajkové lodi a nemůžeme počítat ani se stejnou konektivitou. Na palubě je asynchronní USB s limitem 24-bit/192 kHz a koaxiální digitální vstup. Analogové výstupy jsou reprezentovány pouze nesymetrickými RCA, což lze považovat v této kategorii za poněkud neobvyklé. Hmotnost celého přístroje je 7 kg.

Pokud byste o Accustic Arts měli zájem, musíte zabrousit do okolních zemí, protože přímé zastoupení v ČR není a na stránkách Accustic Arts se dovíte, že Českou republiku má na starost zastoupení v Rakousku.

Zdroj: Accustic Arts
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek