Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
CD/SACD přehrávače
DA převodníky
Streamery
Zesilovače
Reproduktory
Sluchátka
Ostatní
Facebook  |  Twitter
O nás  |  Napište nám
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Yamaha A-S2100 a CD-S2100: jednoznačný pokrok

, , recenze
Yamaha A-S2100 a CD-S2100: jednoznačný pokrok
V dnešní recenzi se podíváme na zoubek integrovanému zesilovači Yamaha A-S2100 a CD/SACD přehráváči CD-S2100. Překvapí toto kombo více než předešlá generace S2000 tohoto japonského giganta světa audia?
Yamaha A-S2100 a CD-S2100: jednoznačný pokrok

Yamaha A-S2100


Pokud se někomu dvojice integrovaného zesilovače Yamaha A-S2100 a CD-S2100 líbí, může si pro ni bez obav utíkat do nejbližšího hifi studia nebo obchodu. Yamaha udělala slušný kus práce, aby odčinila ne zcela přesvědčivou sérii S2000, kterou jsem mohl poslouchat jen s velkým sebezapřením a nikdy mě nezdržela více než na několika málo minut.

Nová série S2100 není sice „icebreakerem“ v této cenové relaci, pokud se týká kvality zvuku, protože konkurence v komponentech okolo 50 000 Kč je opravdu silná, ale nabízí již zvuk, který má jemnou příchuť toho, co můžeme slyšet u podstatně dražších sestav. Vše je navíc zabaleno do extrémně povedeného designu, za který by se nemusely stydět ani komponenty o několik desítek tisíc korun dražší.

Integrovaný zesilovač Yamaha A-S2100 je podle mého názoru tím lepším z celé dvojice přístrojů, byť je poměrně těžké definovat, proč tak v průběhu celého testování působil. Zesilovač má dost výkonu pro uřízení i větších sloupových reprosoustav a svým charakterem je možné ho označit za vysoce univerzální. Nehraje „lampově“ ani sterilně analyticky, ale snaží se jít zlatou střední cestou, která v této cenové kategorii znamená „škodit“ co možná nejméně. Díky vyčerpávajícímu vybavení a možnostem připojení je to jednoznačně dobrá volba pro toho, kdo hledá „all-in-one“ řešení pro obývací pokoj.

Yamaha A-S2100 může být integrována do domácího kina nebo se postarat o gramofon s přenoskami MM/MC. V případě nouze poslouží i jako slušný sluchátkový zesilovač a ještě na vás zamrká svými VU metry. V dané cenové relaci lze těžko najít vyrovnanější výrobek, který sice neexceluje v žádné z posuzovaných disciplín, ale nabízí vyrovnané výkony bez excesů.


Plusy+ Čistý zvuk bez excesů a prvoplánovistosti
+ Integrovaný zesilovač se vším všudy
+ Špičkové provedení
+ Cena vzhledem k vybavení a zvuku


Minusy- Na první poslech nemusí zaujmout

Cena v době testování: 54 900 Kč s DPH


Yamaha CD-S2100

Pro přehrávač Yamaha CD-S2100 platí více méně to samé, co bylo řečeno u zesilovače s tím rozdílem, že zde je přeci jen malinko větší prostor ke kritice. Ta padá na hlavu přehrávání CD nosičů, kdy reprodukce neosloví náročnějšího posluchače stejně, jako to dokáží čisté CD přehrávače konkurenčních značek. Na druhou stranu se ovšem od konkurence testovaný přehrávač odlišuje poměrně výrazně kvalitní implementací digitálních vstupů, které při využití konvertoru z USB na SPDIF poskytují velmi solidní výkon.

Na palubě přehrávače je i podpora DSD a PCM skrze USB rozhraní s asynchronními přenosy, takže v případě potřeby stačí připojit PC/MAC či v ideálním případě „renderer“ jako je Auralic Aries nebo Aurender N100 a máte vymalováno.

Celkově se dá kombo Yamaha S2100 označit jako solidní, což v dnešním světě audio techniky opravdu není málo. Za své peníze dostanete mistrovsky provedené přístroje, které vám naservírují hudbu se vším všudy, takže nebudete muset po nocích přemýšlet nad tím, že jste přeci jen měli „vyrabovat“ své úspory a jít si pro Accuphase nebo Luxman. Tito dražší Japonci hrají sice jinou ligu, ale také za zcela odlišné peníze. Yamaha je rozumný poměr ceny ku výkonu, a to je rozhodně více, než se dalo říci o minulých generacích Yamaha S1000 nebo S2000.


Plusy+ Přehrávač s podporou všech dostupných formátů
+ Dobře implementované digitální vstupy (USB i SPDIF)
+ Velmi slušný D/A převodník
+ Špičkové provedení


Minusy- Horší zvuk CD (konkurence umí zvukově v této kategorii o něco více)

Cena v době testování: 49 900 Kč s DPH


Za umožnění testu děkujeme NavratilAudio, autorizovanému prodejci značky Yamaha.