Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
CD/SACD přehrávače
DA převodníky
Streamery
Zesilovače
Reproduktory
Sluchátka
Ostatní
Facebook  |  Twitter
O nás  |  Napište nám
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Test přehrávačů hudby pro Windows a Mac OS X

, , recenze
Test přehrávačů hudby pro Windows a Mac OS X
V dnešním testu jsme si vzali na mušku několik softwarových přehrávačů, které považujeme za jedny z nejlepších možností, jak vyřešit přehrávání hudby na počítači s operačními systémy Windows a Mac OS X.
Test přehrávačů hudby pro Windows a Mac OS X
JRiver Media Center (web programu) je typickou ukázkou komerčního přehrávače, který vyhoví i běžným uživatelů, kteří chtějí především širokou funkcionalitu a podporu přehrávaných formátů a streamovacích služeb. JRiver nabídne podporu videa YouTube nebo NetFlix a dalších vymožeností, které s přehráváním audia úplně nesouvisí. Velkou výhodou oproti jiným aplikacím je přítomnost Media Center Remote, který se instaluje na klientském zařízení jako tablet nebo telefon a dokážete přes něj řídit reprodukci.

Pokud jde o podporu formátů, pak si s JRiver Meida Center nemusíte dělat vrásky, neboť přehrajete vše, co je zakódováno v PCM (FLAC, APE, ALAC, WM, AIFF a WAV) nebo DSD (ASIO v2.2, DoP, SACD, DFF, DSF). Možnost přehrávání SACD ISO chybí, ale k tomu může sloužit Foobar2000. Jriver má sám o sobě vynikající kvalitu zvuku, ale povýšit ji můžete skrze doinstalovaný add-on Jplay, který přes podobnost názvu nemá s JRiver nic společného. Jplay pak obsluhuje výstup z Media Center a dokáže kvalitu reprodukce posunout ještě o malý krůček dopředu. Kombinace sice malinko zaostává za Signalyst HQ Player, ale uživatelský je toto kombo přívětivější.

V základní verzi za zhruba 1500 Kč podporuje JRiver Media Center 20 ASIO, Direct Sound, Wasapi, Kernel streaming. Není tedy potřeba doinstalovat žádné další pluginy. Výhodou pro některé uživatele může být integrované DSP (Room Correction, Bass Management, podpora VST plug-in, ReplayGain atd.). Existuje samozřejmě možnost využít „bypass“ těchto vymožeností a docílit „bit-perfect“ výstupu. Pokud potřebujete jediný a univerzální přehrávač, pak je JRiver Media Center tím pravým. Nedostanete sice nejlepší dostupnou kvalitu zvuku, ale vydáte se zlatou střední cestou.


Plusy+ Uživatelské rozhraní
+ Univerzálnost přehrávače
+ Široká paleta funkcí a možnost dálkového ovládání
+ Cena je příjemná na tak univerzální přehrávač


Minusy- Bez Jplay je kvalita zvukového výstupu zhruba na úrovni Foobar2000 (WASAPI)


Cena v době testování JRiver Media Center 20 (Jplay): 1500 (2800) Kč s DPH