13.2.2015, Petr Štefek, recenze

Je Spotify stále tou nejoblíbenější službou svého druhu? Konkurenční Pandora v USA boduje, ale celosvětově se zdá, že Spotify je v kontextu příjmů a nabídky skladeb číslem jedna. Konkurence ovšem ani zdaleka nehází flintu do žita.

reklama
Nespřesnost v článku | od: r34ktor (1)  13.4.201512:13
V článku je zásadní nepřesnost ­- Spotify nestreamuje ve formátu MP3, ale Ogg Vorbis.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Nespřesnost v článku | od: Petr Štefek (43)  13.4.201512:26
Díky. Opravím. Mám vždy tendenci považovat vše ztrátové za mp3:)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
limit offline rezimu | od: WarIord (1)  17.2.201511:45
Ja bych chtel uvest jedno velke omezeni Spotify, o kterem radsi nikde nemluvi a najdete ho zahrabane hluboko v Q&A.

Spotify vas limituje v mnostvi ulozene skladby v zarizeni na pocet 3333 skladeb ­(premium ucet­). Ano, ne kazdy se na tento limit dostane, ja jsem na nem byl ale velice rychle. Apelovani na support nepomohlo, takze z tohoto duvodu jsem prestal Spotify pouzivat.

Deezer me neomezuje a jako bonus ma vetsi mnozstvi hudby :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Spark 3/2015 Streaming náš vezdejší | od: merhaut (6)  13.2.20150:37
Úryvek z mého článku na stejné téma.

Mouchy...
Jako každá nová věc, má i Spotify své nedostatky. Chybí BEATLES a Lennon, to jsou mouchy masařky. U některých interpretů nejsou celé diskografie, příkladově SPOOKY TOOTH. Fajnšmekři nenajdou například FRUUPP, ale kupodivu STILL LIFE z roku 1971 ano, jen se musí prokousat hromadou ­"plevelu­". Někdy se zkrátka mezi sebou prolétají diskografie interpretů téhož jména. Například skvělá španělská hardrocková skupina STONEFIELD má na Spotify obě ­(na CD de facto nesehnatelná alba­) , mezi která se ale připletl jakýsi německý učitelský sbor, či co, s vánoční kolekcí. U Deezeru pro změnu nějaká australská…
Spousta starších alb je řazena nesmyslně chronologicky, ne podle data vydání, nýbrž podle data vydání reedice, proto nelze Spotify považovat za online databázi alb. Biografie u interpretů jsou různé kvality.
-­-­-
Jen bych přidal, že Windows verze Spotify nemá androidovskou ikonku repro, díky níž můžu z androidovského tabletu­/mobilu poslat zvuk per wi­-fi­/bluetooth na jakékoliv kompatibilní zvukové zařízení ­(bluetooth repro, streamer, avr, net receiver, atd.­). U pc­/notebooku­/tabletu s windows musím často použít například virtuální zvukovou kartu ­(jamcast­), apod. sw berličky, které na druhou stranu umožňují například realizovat Spotify multiroom.

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Spark 3/2015 Streaming náš vezdejší | od: Petr Štefek (43)  13.2.20158:31
Díky za komentář. Já jsem se vůbec k multi­-room nedostal ani tomu neholduji. Já mainstream moc neposlouchám, takže Beatles nebo podobné mi vůbec nechybí. Mě se líbí, že tam najdu spoustu klasiky nebo menší vydavatelství typu ACT, ECM, Archiv atd.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.