Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
CD/SACD přehrávače
DA převodníky
Streamery
Zesilovače
Reproduktory
Sluchátka
Ostatní
Facebook  |  Twitter
O nás  |  Napište nám
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Pioneer N-70A: téměř dokonalý streamer

, , recenze
Pioneer N-70A: téměř dokonalý streamer
Měli jsme jako jedni z prvních možnost otestovat přednosti zbrusu nového streameru Pioneer N-70A, který v současné nabídce představuje to nejlepší, čím se firma může pochlubit. Konkurenční přehrávače jako Marantz NA-8005 ovšem nebudou snadnými soupeři.
Pioneer N-70A: téměř dokonalý streamer
Pioneer je dnes navzdory své velmi silné minulosti v oblasti high-endového audia spíše mainstreamovou značkou, která se orientuje na nejprodávanější oblast domácí elektroniky. O to více potěší, že dokáže na trh uvést i produkty, které mají šanci zaujmout i rozmazlené uživatele a audiofily. Pioneer N-70A je jedním z takových kousků. Spojuje velmi dobrý zvuk s domyšleným ovládáním. Kvituji s povděkem, že implicitně k jeho ovládání není potřeba poměrně drahý tablet s Apple iOS nebo Androidem. Pioneer sice nenabízí tak dotaženou aplikaci jako Pixel Magic se svým Luminem nebo Auralic u své novinky Aries, ale na druhou stranu všechny funkce obsloužíte skrze dálkový ovladač na přístroji nebo na dálkovém ovladači a případně také na zmiňované aplikaci Pioneer Control App pro operační systémy Android a Apple iOS. Máte prostě na výběr a to je dobře.

Pioneer N-70A je v dané cenové relaci mimořádně kvalitně vyrobený přístroj, který po prvním vybalení potěší kvalitním hliníkovým šasi a bezchybným provedením. Při pohledu dovnitř přístroje je jasné, že firma nešetřila ani zde. Máme k dispozici příhradové šasi s oddělenými sekcemi pro převodník, logiku řízení a dvojici napájecích zdrojů. V případě převodníků firma vsadila na dvojici čipů ESS Sabre ES9016 v monaurálním módu. Některé zlé jazyky kritizovaly tuto volbu a žehraly nad tím, že Pioneer nezvolil dvojici vlajkových čipů ES9018, ale nutno v tomto ohledu říci, že zvolené řešení je více než adekvátní a ani zdaleka není úzkým hrdlem celého designu D/A převodníku.

Na Pioneeru N-70A je velmi těžké najít nějaké chyby. Poskytuje podporu přehrávání PCM až do rozlišení 32 bitů se samplovací frekvencí 384 kHz, a to jak po síti, tak po USB. Máme zde i podporu dnes velmi skloňovaného DSD, které je pro každého výrobce převodníků a streamerů dnes téměř povinností. Malou chybou Pioneeru N-70A je nemožnost přehrávání DSD ze standardního síťového disku. Tato funkcionalita, ale má být v budoucnu vyřešena skrze upgrade firmware. Potřeba ovšem bude velmi pravděpodobně NAS s nainstalovaným MinimServerem nebo obdobnou aplikací. Kromě zmiňovaných rozhraní disponuje Pioneer i optickými a koaxiálními vstupy a výstupy ve standardu SPDIF. Dalšímu využití se tedy meze rozhodně nekladou.

Pioneer N-70A dokáže bez problémů ve zvukových kvalitách konkurovat hudebním streamerům jako je Marantz NA-8005 nebo Sony HAP-Z1ES. Pouze první jmenovaný konkurent ovšem dosáhne na podobnou technologickou výbavu. Cena, kterou Pioneer za N-70A poptává, je více než férová a je ještě zhruba o 1000 Kč níže než u zmiňované konkurence v podobě streameru Marantz NA-8005. Ten nenabízí symetrické výstupy XLR a ani tak hodnotně provedené šasi přístroje. Na základě „papírových“ parametrů se ovšem nedá odhadovat, zda oba konkurenti budou rovnocennými soupeři i v případě zvukových kvalit.

Pioneer N-70A je v mých očích při současné nabídce nejlepším hudebním streamerem pod 50 000 Kč. Pokud by firma vyřešila absenci podpory přehrávání DSD po síti, pak by bylo odstraněno jediné podstatné mínus celého přístroje. Je tedy na místě Pioneer pochválit. Streamer N-70A je solidní produkt za rozumné peníze.


Plusy+ Detailní zvuk s dobrým prostorovým zobrazením
+ Podpora všech důležitých fromátů audia (PCM/DSD)
+ Povedený design a velmi solidní provedení
+ Vynikající poměr ceny ku výkonu


Minusy- DSD funguje pouze přes USB


Cena v době testování: 35 000 Kč s DPHZa ochotné zapůjčení děkujeme hifi studiu NavratilAudio, kde lze streamer rovněž slyšet i vidět.