Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
CD/SACD přehrávače
DA převodníky
Streamery
Zesilovače
Reproduktory
Sluchátka
Ostatní
Facebook  |  Twitter
O nás  |  Napište nám
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Luxman L-507uX: univerzální voják

, , recenze
Luxman L-507uX: univerzální voják
Minulý rok jsme si vzali do parády vlajkový model integrovaných zesilovačů Luxman ve třídě A a nyní přichází řada na zástupce integrovaných zesilovačů ve třídě AB. Luxman L-507uX nahradil model L-507u a představuje skutečně univerzální nářadí.
Luxman L-507uX: univerzální voják
Luxman L-507uX je univerzální voják. Takto jednou větou by se daly shrnout vlastnosti tohoto japonského integrovaného zesilovače. Má dostatek výkonu k řízení i méně citlivých reprosoustav a hravě si poradí se všemi dostupnými regálovými reproduktory. Sloupové reproduktory běžné provenience nepředstavují pro L-507uX žádnou výzvu. Integrovaný zesilovač si bez problému poradil se sloupovými modely Sonus Faber Olympica II nebo B&W 803 Diamond. Referenční reprosoustavy Franco Serblin Accordo překvapily ve spojení s tímto zesilovačem důraznými a šťavnatými basy, které pozitivně překvapily a částečně umazaly fyzické limity těchto malých reprosoustav v oblasti reprodukce spodního pásma.Provedení zesilovače nemá v dané cenové hladině konkurenci. Výrobce využil výhradně slitin hliníku a vše dopracoval do nejmenších detailů. Potěší kvalitně vyfrézované prvky regulátorů a potenciometrů. Provedení je shodné s nejvyšším modelem Luxman L-590AX, ale model L-507uX má o něco kompaktnější rozměry. Výbava zesilovače potěší a splňuje bezezbytku označení „integrovaný“. Na palubě jsou kvalitní fyziologické korekce výšek a basů, kvalitní gramofonový předzesilovač a více než dostatek analogových vstupů pro jednotlivé zdroje zvuku. Pokud už nějaký ten moderní Luxman máte doma, tak si dejte velký pozor, aby fáze napájení měla správnou orientaci (z pohledu na konektor je fáze vlevo), neboť má značný vliv na výslednou reprodukci. V minulosti měly zesilovače a přehrávače této značky fyzický indikátor na zadním panelu, ale Luxman od této funkcionality ustoupil.

Zvuk zesilovače je špičkový napříč všemi testovanými žánry. Nedosahuje sice rozlišení „áčkového“ modelu L-590AX nebo tranzistorového Ayre AX-5, ale má k nim i přes svou podstatně nižší cenu opravdu blízko. Oproti oběma zmiňovaným ovšem nabídne podstatně lepší kontrolu spodního frekvenčního pásma. Luxman L-507uX se se ctí vypořádá se vším, co před něj postavíte a navíc vám přidá značkou dávku muzikality. Vzhledem ke své ceně představuje Luxman L-507uX asi nejlákavější koupi z celého portfolio integrovaných zesilovačů této značky. Cena 165 500 korun s daní je vzhledem k nabízeným výkonům a samotnému vybavení opravdu zajímavá. V domovském Japonsku je Luxman L-507uX porovnáván s Accuphase E-460, což je jeho přímý konkurent nejen po stránce zvukové ale také cenově. Odlišná cenová politika Accuphase v Evropě ovšem znamená, že model E-460 je zde zhruba o 70 tisíc korun dražší.


Plusy+ Čistý ale přitom muzikální zvuk
+ Výkonová rezerva a kontrola basů
+ Špičkové provedení
+ Cena vzhledem k vybavení a zvuku


Minusy- Rozlišení není tak dobré jako u modelu L-590AX


Cena v době testování: 165 500 Kč s DPH


Za zapůjčení děkujeme NavratilAudio - autorizovanému prodejci značky Luxman .