www.svetaudia.cz
>
>
>

Luxman DA-06: USB převodník pro náročné

Luxman DA-06: USB převodník pro náročné
, , recenze
Luxman na našich stránkách poměrně zdomácněl, což je především zásluha skvělého přístupu dovozce, který neváhá podrobit testu jakýkoli produkt z porfotlia Luxman. Dnes přišla řada na USB D/A převodník pod označením DA-06.
K oblíbeným
reklama
Luxman DA-06 je skvělý převodník, který pro využití svého potenciálu potřebuje ten správný systém. Není dobré jej kombinovat s již eufonicky „hrajícími“ systémy, ale zkusit jej spíše tam, kde je potřeba „entertainment“ faktor přidat. Vyzkoušeli jsme jej v řetězci Audionet, kde zapadl velmi dobře. Na druhou stranu jeho přidání do odlišného systému postaveného na Sonus Faber Cremona Auditor a Electrocompaniet působilo spíše rozpačitě. Podle mého názoru velmi dobře doplní spíše neutrálnější systém postavený na tranzistorových zesilovačích.

Rovněž je nutné zmínit, že Luxman DA-06 neexceluje ve vydobývání detailů z nahrávek, ale především v rekonstrukci hudby samotné. Převodník dává na první místo vždy hudbu samotnou. Může to znít jako klišé, ale Luxman DA-06 je určen těm, kteří chtějí poslouchat excelentní hudbu, a nikoli excelentní zvuk. Pro věčné analyzátory audiofilských nahrávek tento převodník není vskutku určený, přestože skrze něj dokážete nahlédnout hluboko do nahrávek a jejich atmosféry. Převodník samotný řadím po bok vynikajících alternativ, jako je například Meitner MA-1 nebo MSB Analog DAC.

Jeho zařazení do systému od začátku provázelo jakési získání klidu a spokojenosti. Jasně víte, že existují převodníky, které vám poskytnout detailnější, přesnější zvuk s širší zvukovou scénou, ale nijak zásadně vás to netrápí. Klíčem k získání stejné spokojenosti bude velmi pravděpodobně dobrá synergie s dalšími komponenty. V případě tohoto testu se osvědčila kombinace s integrovaným zesilovačem Luxman L-590AX, ale převodník si velmi dobře rozuměl také s lampovými zesilovači Audio Research. Luxman nehraje vyloženě teple, jak mají mnozí méně zkušenější posluchači tendenci tento zvuk hodnotit, ale jednoznačně jeho zvuk nese svou specifikou signaturu, která se vám zalíbí nebo také ne. Je to velmi podobné jako v případě konkurenčního Accuphase nebo značky McIntosh.

Převodník má precizní provedení a jeho obsluha je naprosto bezproblémová. Velkou výhodou je v případě Luxmanu počet digitálních vstupů, které vám umožní udělat z převodníku srdce, kde se sbíhají veškeré digitální audio signály z celého řetězce. Převodník nestojí zrovna málo peněz, a tak se jednoznačně vyplatí pořádně si jej poslechnout ve studiu a ještě lépe v domácích podmínkách a garantuji vám, že se vám bude zatraceně těžko vracet, takže si na něj raději před jeho zapůjčením našetřete.Plusy+ Lahodný zvuk podobný dobrému analogu
+ Asynchronní USB a dalších 5 digitálních vstupů včetně AES/EBU
+ V dané kategorii velmi dobré provedení
+ Podpora všech formátů (PCM384/DSD128)


Minusy- Cvakání relátek při změně samplovací frekvence na vstupu
- Nemožnost zapnutí převodníku skrze dálkový ovladač


Cena v době testování: cca 129 880 Kč s DPH


Za zapůjčení děkujeme dovozci Luxman v České republice.
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek