www.svetaudia.cz
>
>
>

LUMIN A1: pan skoro dokonalý

LUMIN A1: pan skoro dokonalý
, , recenze
V dnešní recenzi se podíváme na streamer z dílen Pixel Magic Systems, který nese označení LUMIN A1 a je ukázkou toho, že když se chytré hlavy z Hong Kongu dají dohromady, dokáží značně zatopit i renomovaným výrobcům věhlasných značek.
K oblíbeným
reklama
Po relativně krátkém čase stráveném s LUMINem musím říci, že přístroj má mé doporučení pro kohokoli, kdo by se rád vydal směrem přehrávání hudby z externího disku a přitom byl obdařen více než dostatečným uživatelským komfortem. Možná jsem to v recenzi příliš nezdůraznil, ale aplikace pro ovládání streameru LUMIN je naprostá špička, která ani jednou za celé 3 dny intenzivního hraní nezavdala příčinu ke kritice, a proto jsem ji možná v úvodních kapitolách poněkud opominul.

Spolehnout se můžete na to, že po pár dnech se budete jen velmi těžko vracet k rotování stříbrných kotoučků v mechanice přehrávače. Spolehlivě fungující software je u firem produkující high-endové audio většinou kamenem úrazu a světem různých problémů. To se týká jak firmware, tak i ovladačů (typicky pro USB). LUMIN těmito problémy netrpí a lze ho považovat v tomto ohledu za kompletní produkt s adekvátní podporou ze strany výrobce.

Nebudu zde tvrdit, že LUMIN A1 je nejlepší streamer, který si můžete v současnosti koupit, neboť všechny jsem rozhodně neslyšel a vývoj v tomto odvětví jde stále kupředu, ale dovolím si tvrdit, že v případě tohoto streameru je spojení špičkové reprodukce všech podporovaných formátů s bezchybným uživatelským rozhraním naprosto ojedinělé, a proto si LUMIN A1 zaslouží být doporučenou koupí. Jedno bez druhého by ve světě klasického audiofila nebylo příliš k užitku. O to více mě překvapuje, že podobné spojení vzniklo u relativně neznámého producenta z Hong Kongu a ne u věhlasných renomovaných značek.

Jedinou výtkou, kterou mám směrem k výrobci, je absence softwarové aplikace pro tablety s jiným operačním systémem než je iOS. Chápu, že případné rozšíření podpory pro další operační systémy je svázáno s vyššími nároky na podporu a finančními náklady, ale do budoucna by se podobný krok jednoznačně vyplatil, neboť ne každý je fanouškem Apple a ne každý chce investovat do tabletu Apple či jej má už doma. Na druhou stranu investice 8 000 Kč do základní verze Apple iPad Mini není tak veliká a tento tablet bude sloužit jako permanentní ovladač ke streameru. Bez jeho přítomnosti by si ostatní osazenstvo domácnosti totiž ani neškrtlo.

Pixel Magic Systems se již chystají na distribuci své novinky pod označením LUMIN T1, která může být vhodnou alternativou k modelu A1. Stejné obvodové řešení a funkcionalita v ne tak exkluzivním šasi, které je tvořeno ocelovými plechy a hliníkovým čelním panelem. Podle prvních fotografií LUMIN T1 nevypadá tak luxusně jako LUMIN A1 či vlajková loď S1, ale pro našince může být úspora zhruba 50 000 Kč velmi pádným argumentem.


Plusy+ Špičkový zvuk bez ohledu na audio formát
+ Uživatelský komfort skrze aplikaci na iPad
+ V dané kategorii bezprecedentní provedení
+ Externí napájecí (možnost pro upgrade)
+ Podpora formátů a rychlost reakcí přístroje

Minusy- Nutnost dokoupit tablet od Apple
- Absence ovládací SW aplikace pro ostatní OS

Cena v době testování: cca 149 000 Kč s DPH


Za zapůjčení děkujeme hifi studiu Panský dvůr.
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek