Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
CD/SACD přehrávače
DA převodníky
Streamery
Zesilovače
Reproduktory
Sluchátka
Ostatní
Facebook  |  Twitter
O nás  |  Napište nám
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Leben CS-300F: nová inkarnace legendy

, , recenze
Leben CS-300F: nová inkarnace legendy
Leben CS-300F je novou verzí dnes již legendárního zesilovače Leben CS-300. Přes skromný příděl wattů dokáže tento malý integrovaný zesilovač připoutat k poslechu na dlouhé hodiny. Je nová verze stejně dobrá?
Leben CS-300F: nová inkarnace legendy
Když jsem v úvodu zmiňoval výkony Lebenu jako sluchátkového zesilovače, rozhodně jsem nežertoval. Případný zájemce o dedikovaný sluchátkový zesilovač by si měl CS-300F hned připsat na seznam zařízení, které je potřeba před samotnou koupí slyšet. Pokud hovíte „lampovému“ zvuku běžných zesilovačů, tak z lampového sluchátkového zesilovače budete doslova chrochtat blahem.

Jako vždy ovšem existují kromě světlých stránek i stránky stinné, které zahrnují především ne zcela tiché pozadí a v závislosti na citlivosti a impedanci sluchátek také brum, který je v tichých pasážích slyšet. V případě Lebenu CS-300F jsou všechny zmiňované vlastnosti přítomny, ale na druhou stranu v mnohem menší míře než u starších modelů. Nebylo by ale fér, kdybychom tyto slabší stránky lampového světa nezmínili.

Leben jsem měl možnost poslouchat na sluchátkách AKG 701, které snad poprvé dostaly vše, co bylo třeba, aby reprodukce nepostrádala žádnou podstatnou stránku. Překvapením byly pro AKG netypicky hutné basy a naprosto živelný drive. Pokud jsem v případě integrovaného zesilovače vyčítal občasný nedostatek výkonu a menší dynamiku u náročných nahrávek, zde je tomu zcela opačně. Malý Leben CS-300F má výkonu na rozdávání a pumpuje do sluchátek energii měrou vrchovatou.

Pokud bych měl zvolit vítěze v soutěži o nejlepší funkci Lebenu, bude to právě sluchátkový zesilovač. Nejsem zcela zarytým fanouškem sluchátkového poslechu, a přesto mě Leben připoutal do křesla se sluchátky na několik večerů, což je dobré znamení. Často to nedokáží ani velmi drahé zesilovače, kde si můžete zdůvodňovat dokola, že by vás to bavit mělo, ale ono nic, i přes ukázkovou kontrolu celého přenášeného spektra a ukázkové měření.