Leben CS-300F: nová inkarnace legendy

Leben CS-300F: nová inkarnace legendy
, , recenze
Leben CS-300F je novou verzí dnes již legendárního zesilovače Leben CS-300. Přes skromný příděl wattů dokáže tento malý integrovaný zesilovač připoutat k poslechu na dlouhé hodiny. Je nová verze stejně dobrá?
K oblíbeným
reklama
Když jsem v úvodu zmiňoval výkony Lebenu jako sluchátkového zesilovače, rozhodně jsem nežertoval. Případný zájemce o dedikovaný sluchátkový zesilovač by si měl CS-300F hned připsat na seznam zařízení, které je potřeba před samotnou koupí slyšet. Pokud hovíte „lampovému“ zvuku běžných zesilovačů, tak z lampového sluchátkového zesilovače budete doslova chrochtat blahem.

Jako vždy ovšem existují kromě světlých stránek i stránky stinné, které zahrnují především ne zcela tiché pozadí a v závislosti na citlivosti a impedanci sluchátek také brum, který je v tichých pasážích slyšet. V případě Lebenu CS-300F jsou všechny zmiňované vlastnosti přítomny, ale na druhou stranu v mnohem menší míře než u starších modelů. Nebylo by ale fér, kdybychom tyto slabší stránky lampového světa nezmínili.

Leben jsem měl možnost poslouchat na sluchátkách AKG 701, které snad poprvé dostaly vše, co bylo třeba, aby reprodukce nepostrádala žádnou podstatnou stránku. Překvapením byly pro AKG netypicky hutné basy a naprosto živelný drive. Pokud jsem v případě integrovaného zesilovače vyčítal občasný nedostatek výkonu a menší dynamiku u náročných nahrávek, zde je tomu zcela opačně. Malý Leben CS-300F má výkonu na rozdávání a pumpuje do sluchátek energii měrou vrchovatou.

Pokud bych měl zvolit vítěze v soutěži o nejlepší funkci Lebenu, bude to právě sluchátkový zesilovač. Nejsem zcela zarytým fanouškem sluchátkového poslechu, a přesto mě Leben připoutal do křesla se sluchátky na několik večerů, což je dobré znamení. Často to nedokáží ani velmi drahé zesilovače, kde si můžete zdůvodňovat dokola, že by vás to bavit mělo, ale ono nic, i přes ukázkovou kontrolu celého přenášeného spektra a ukázkové měření.
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek