18.3.2015, Petr Štefek, recenze

AMI MUSIK DS5 je zástupce relativně mladé japonské značky AMI, která se snaží prosadit svými kompaktními D/A převodníky se sluchátkovými zesilovači. AMI MUSIK DS5 se musí poměřit s takovými rivaly jako iFi Micro iDSD.

reklama
USB audio interface a sluchátkový zesilovač | od: subwoofer (2)  18.3.20159:34
Naprosto souhlasím s hodnocením zvuku Petrem Štefkem, měl jsem rovněž možnost nějakou dobu DS5 testovat. Jenom doplním, že USB audio interface combo384 v článku nazvaný jako čip, je ve skutečnosti celý modul USB TO I2S DSD CONVERTER ­(bližší info na www.amanero.com­) založený na mcrokontroléru ATMEL. Výrobce ho nabízí jako OEM řešení pro použití ve vlastních projektech a je minimálně stejně dobré jako řešení na čipech XMOS. COMBO 384 je rovněž použito v oblíbeném a zvukově velmi dobrém stolním SABRE DA8 32bit 384khz DSD DAC s cenovkou 1100 USD. Sluchátkový zesilovač v DS5 je pro svůj malý výkon a malý činitel tlumení, opravdu vhodný pouze pro sluchátka s vysokou citlivostí, zkoušel jsem Shure SRH940 ­- což bylo OK, dále AKG Q701 ­- což už OK nebylo, DS5 z nich nic pořádného nevydoloval. Rovněž SONY MDR­-Z7, jež jinak nabízejí velice dobré a rozlišené basy, trpěly na DS5 nedostatkem kontroly i když ne tolik, jako Q701. Až připojení externího sluchátkového zesilovače LAKE PEOPLE G109­-P k DS5 posunulo Q701 a a zvláště MDR­-Z7 na jejich obyklou zvukovou kvalitu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: USB audio interface a sluchátkový zesilovač | od: Petr Štefek (43)  18.3.20159:47
Děkuji za pěkný komentář. Upravím připomínku ... slovo čip bylo skutečně nešťastné. Příjemným úkolem je najít adekvátní sluchátka.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.