www.svetaudia.cz
>
>
>

iFi Micro iUSB3.0: nový regenerátor USB signálu

iFi Micro iUSB3.0: nový regenerátor USB signálu
, , aktualita
iFi Audio vypustilo do světa nový regenerátor USB signálu, který se bude hodit především, pokud vlastníte USB D/A převodník a hrajete především z počítače. Oproti starší verzi je mnoho změn a také podstatně vyšší cena, která je ovšem zřejmě ospravedlnitelná.
K oblíbeným
reklama
V nabídce značky iFi Audio se objevilo zbrusu nové zařízení, které doplňuje portfóoio série iFi Micro. iFi Micro iUSB3.0 je jakýmsi evolučním krokem kupředu oproti původnímu zařízení iFi Micro iUSB, které jsme testovali i u nás. Nové zařízení přináší poměrně hodně novinek a především je znatelné dražší. Cenu odhadujeme na 12 tisíc korun s daní.

Jak už napovídá název, tak Micro iUSB3.0 slouží k propojení počítače skrze jeho USB port s USB převodníkem. Signál na výstupu USB portu je ovlivňován mnohými faktory a iFi Audio má zato, že je potřeba nejen vylepšit napájení, ale také aplikovat na výstupu „reclocking“ tak, aby se data v paketech přenášených po USB sběrnici dostávaly na vstup D/A převodníku bez fluktuací v pravidelných časových intervalech. Konstruktérům se povedlo snížit úroveň šumu zdroje napájení na 0,1 µV, což je, jak uvádějí, lepší hodnota než v případě 9V baterie.

Zavedeno je nově také aktivní odrušení šumů ANC (Active Noise Cancellation+) a obdobný princip vyrušení šumů je podle iFi Audio využíván také u radaru Thales Spectra, který se nachází na palubě francouzského stíhacího letounu Dassault Rafale. Berme prosím ale podobná srovnání z úst konstruktérů a hlavně marketérů značky se značnou rezervou. Další malou zajímavůstkou je firemní řešení IsoGround, které zajišťuje galvanické oddělení od PC, aniž by přitom porušovalo specifikaci USB3.0.

Provedení plně respektuje dosavadní standardy značky a disponuje také stavovými diodami, které signalizují propojení s počítačem, vlastní chod a také aktivaci IsoGround. Konstruktéři se chlubí tím, že v případě nové iUSB3.0 se jim povedlo „výkon“ nového modelu posunou nad úroveň, kdy je přínos nového zařízení jasně slyšitelný. Dopomohly k tomu také obvody REclock i REgenerate, které je, jak už napovídá název, mají za úkol přečasovat a regenerovat původní signál, aby došlo k potlačení jitteru na co nejnižší úroveň. Vznik jitteru je sice při spojení přes sběrnici USB prokázán, ale stejně mám pocit, že se dnes už jedná o jakési univerzální zaklínadlo, na které se svede úplně vše.

Výrobce také tvrdí, že v případě Micro iUSB3.0 je signál USB (který by měl už podle specifikací být symetrický) resymetrizován, o což se starají integrované obvody REbalance. USB3.0 má propustnost až 5 Gb/s při frekvenci 1000 Hz.

iFi Micro iUSB3.0 - specifikace:


  • Výstupní napětí: 5 V±0.5 %
  • Výstupní proud: 2,5 A (total)
  • Výstupní úroveň šumu: 0,1 uV (0,0000001 V)
  • Podpora USB 3.0: Ultra-speed 5.0 Gbps
  • Napájení: AC 100 – 240 V, 50/60 Hz (iFi iPower adaptér přiložen)
  • Příkon zařízení: < 15 W (započítaná napájené zařízení USB)
  • Rozměry: 158(D)×68(Š)×28(V) mm
  • Hmotnost: 285 g

Zdroj: iFi Audio
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek