Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
CD/SACD přehrávače
DA převodníky
Streamery
Zesilovače
Reproduktory
Sluchátka
Ostatní
Facebook  |  Twitter
O nás  |  Napište nám
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

iFi iUSB3.0: regenerátor USB audio signálu

, , recenze
iFi iUSB3.0: regenerátor USB audio signálu
Britská značka iFi spadající pod Abingdon Music Research uvedla nový regenerátor USB audio signálu, který významně rozšiřuje možnosti původního výrobku iUSB Power. Má vůbec smysl investovat do podobných vymožeností?
iFi iUSB3.0: regenerátor USB audio signálu
iFi Micro iUSB3.0 ukazuje cestu směrem k podstatnému vylepší reprodukce u většiny USB D/A převodníků. Přínos iFi se zdá být tím vyšší, čím levnější či kompromisněji navržený D/A převodník respektive jeho vstupní USB část je. Vliv iFi iUSB3.0 byl ovšem zřetelný i na relativně drahém převodníku Luxman DA-06, avšak v podstatně menší míře než u mainstreamového modelu Marantz DAC-1. Ten se stal při využití iFi Micro iUSB3.0 kalibrem podstatně jiného ražení. iFi bude ideálním příslušenstvím všude tam, kde nemůžete klasický počítač eliminovat a přitom potřebujete ze svého D/A převodníku dostat maximum.

Pozitivní vliv iFi Micro iUSB3.0 byl zřetelný napříč všemi testovanými žánry a napříč všemi čtyřmi převodníky, které byly v době testu k dispozici. Je velmi dobře možné, že u velmi drahých nebo velmi dobře extrémně dobře navržených USB převodníků mohou být výsledky jiné. Stále ovšem platí, že pokud to finance a situace dovolí, tak je lépší se poohlédnout po dedikovaném digitálním transportu jako je Aurender, Auralic či Lumin. Pokud trváte na použití běžného počítače, tak je pro vás spásou regenerátor od iFi. Micro iUSB3.0 se velmi dobře hodí také k firemnímu převodníku Micro iDSD/iDAC, jehož výkony posune o pořádný kousek kupředu.

Mezigenerační rozdíly mezi Micro iUSB3.0 a Micro iUSB Power jsou velmi zřetelné a upgrade je u majitelů předchozí verze zcela na místě. Vynikající výsledky nového iUSB3.0 budou způsobeny pravděpodobně celkovou regenerací signálu zahrnující jeho resymetrizaci a recloking skrze samostatný krystalový oscilátor TXCO. Napájení iFi Micro iUSB3.0 je řešeno skrze externí adaptér se spínaným zdrojem, který iFi označuje jako iPower, a tvrdí, že je tento spínaný zdroj lepší nebo srovnatelný s napájením z akumulátoru nebo dobrého lineárního zdroje. Tato tvrzení považuji za poněkud přehnaná a rovněž zkušenosti uživatelů říkají, že dobrý externí lineární napájecí zdroj dokáže tomuto regenerátoru jen prospět.

iFi udělalo s řešením regenerace a napájením USB audio komponent řádný pokrok a za to samozřejmě požaduje adekvátní cenu. Koncová cena stanovená českým distributorem je 12 740 Kč s daní. To je téměř dvojnásobek ceny původního Micro iUSB Power, ale zároveň musím dodat, že rozdíly mezi oběma zařízeními více než odpovídají navýšení ceny. Ten, kdo to s kvalitním poslechem skrze klasický stolní počítač nebo notebook myslí opravdu vážně, by měl iFi Micro iUSB3.0 rozhodně vyzkoušet.


Plusy+ Vylepšuje zvuk téměř každého USB převodníku
+ Jednoduchá konstrukce a solidní provedení
+ Akceptovatelná cena


Minusy- Neexistuje verze bez spínaného zdroje iPower


Cena v době testování iFi Micro iUSB3.0: cca 12 740 Kč s DPHZa zapůjčení děkujeme studiu a distributorovi iFi Audio pro ČR, společnosti Exaudio.cz.