Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak
23.2.2016, Petr Štefek, recenze
Britská značka iFi spadající pod Abingdon Music Research uvedla nový regenerátor USB audio signálu, který významně rozšiřuje možnosti původního výrobku iUSB Power. Má vůbec smysl investovat do podobných vymožeností?
Mr.Lolendo (1) | 18.2.202012:04
Bavíme se tu o digitálním signálu. Jedničky a nuly. Tedy něčem co nepodléhá rušením jako analogový signál. Taky jsou zde korekce chyb a některé formáty mají opravné algoritmy a kontrolní součty.
Že se občas jedna logická hodnota někde zamotá a změní se děje neustále. V CPU, operační pamětí, SSDs,...

Pokud se tak stane. Tak samotný dopad určitě nemůže rozpoznat něco, tak nedokonalého jako lidský sluch.
Na hudbu je tohle bulshit.

Ale napadá mě velice dobrá aplikace. Vyšetření sluchu přes ­"BERA­". Zařízení je velice citlivé na rušení ­(micro­-nano Volty­). Zde by možná už nebylo třeba galvanicky oddělit PC od sítě.
Odpovědět0  0
eeeee (1) | 28.5.20188:57
Nic proti audiofilům, ale když už, tak pořádně a smysluplně. Na co takové drahé zařízení, když pak stejně autor používá windows 7 ve kterém se microsoft nenamáhal ani implementovat USB Audio 2.0, které vzniklo pro potře by hires audio, že?

A k samotnému zařízení. Teoreticky je zbytečné, protože to lze celé řešit na úrovni usb, tedy softwarově. Ale ono ne vždy je software dobře napsaný a pracuje dobře s časováním, ne vždy se zařzení spolu dobře domluví na protokolu a všech sonáležitostech, usb audio je docela komplikovaný protokol s ředou možností. Pak je to možno řešit i tímto v podstatě nesmyslným způsobem, protože dotlačte někdo microsoft, aby řádně, správně a včas implementoval standardy.
Odpovědět0  0
xmarek (3) | 14.5.201618:22
Moc jsem to nestudoval, ale z principu si myslím, že je to hloupost. Upřímně po zkušenostech s vývojem USB DACů viz např. toto: https:­/­/youtu.be­/hyMkEJ9FVA8 ­(takové Demo­) vím, že v případě dobře navrženého asynchronního transportu jsou potřebné ­"udělátka­" docela k ničemu. Podobné je to i s kabely. Proč? MCLK je dán vnitřním oscilátorkem ­(nebo spíš dvěma­) a samotný přenos dat je dán zpětnou vazbou dle specifikace UAC1, UAC2 a dále pak bufferováním na straně transportu. V případě, že máte kabel, který není vysloveně špatný je vše ve své podstatě dáno DACem a ovladačema na straně PC. Ano tam jsou věci jako KMixer určujícím faktorem, ale opět s tím nemá toto co dělat.
Ale jak se říká každému jeho jest a zákazník se vždycky najde. Tedy takový, který věří řekněme na zázraky. ;­)
Odpovědět1  0
nameless1 (3) | 3.3.201623:33
Autor se mýlí, třeba já se těm výrobkům směju pořád :)
Odpovědět0  0
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.