www.svetaudia.cz
>
>

Beyerdynamic T5p 2nd generation: vylepšení uzavřené klasiky

, , aktualita

Německá značka Beyerdynamic má další přírůstek do rodiny uzavřených sluchátek. Nový model T5p je založen na špičkovém firemním měniči Tesla a je použitelný i se slabšími sluchátkovými zesilovači nebo mobilními přehrávači.
reklama
Německý výrobce sluchátek Beyerdynamic uvedl před několika měsíci na trh po delší době reinkarnaci svého vlajkového modelu sluchátek, který by měl konkurovat třeba sluchátkám Sennheiser HD800S. Nyní přišla řada podívat se na nabídku o jedno patro níže - k novince Beyerdynamic T5p druhé generace. Asi největší změnou je vylepšení geometrie velmi citlivého firemního dynamického měniče Tesla. Nová verze by podle prvních informací měla nabízet o něco „teplejší“ a lépe kontrolovaný zvuk, respektive nižší zkreslení. Výsledkem by měl být lehký ústup od analytického vyznění směrem k příjemně neutralitě.

Beyerdynamic vylepšil také akustiku mušlí sluchátek a využil k tomu zkušeností z nového modelu T1. Celkově tak ozvučnice měniče má méně parazitních rezonancí. Výrobce slibuje výrazné zlepšení v oblasti středového pásma a přitvrzení v oblasti spodních frekvencí, které by měly být nejen důraznější, ale rovněž čistější. Benefitem by měla být taky výrazně širší zvuková scéna, která by neměla výrazně ustupovat tomu, co slyšíme u těch nejlepších sluchátek. V tomto ohledu drží stále velmi sebevědomě prim sluchátka Sennheiser HD800.

Další změnou oproti staršímu modelu je vyměnitelný kabel s velmi čisté mědi 7N s výrobním procesem OCC (Ohno Continuous Casting) a o délce 140 cm, zakončený je konektorem mini jack. Kabel jako takový výrobce vybavil velmi dobrým stíněním, které má pomoci proti „chytání“ rádiového a elektromagnetického rušení. Kabel může být zakončen dvěma různými koncovkami, kde první je obligátní 6,3mm jack a druhou je 4pinový XLR konektor. Sluchátka bude samozřejmě možné vybavit kabelem libovolného výrobce.

Uzavřená sluchátka mají oproti otevřeným často nevýhodu v sevřenosti prostorového zobrazení nahrávky, ale na druhou stranu jsou odizolovány od okolí a okolí naopak izolují od vašeho poslechu. Beyerdynamic T5p 2. generace budou dostupná během února 2016 a jejich cena je prozatím neznáma, ale lze předpokládat, že se vzhledem k tvrdé konkurenci nebude pohybovat výše než u odchozího modelu (zhruba 25 000 korun). Potěší také skutečnost, že všechna sluchátka Beyerdynamic jsou vyráběna a kompletována v Německu. V našich končinách jsou sluchátka Beyerdynamic často neprávem opomíjena na úkor jiných značek, ale rozhodně se je vyplatí vyzkoušet, než vysázíte své těžce vydělané peníze na pult za Sennheiser nebo Hifiman či AKG.

Zdroj: hifiphilosophy.com
Nejnovější články
Pro retrofily i high tech fanoušky: tipy na domácí gramofon
Kdo má dnes doma gramofon? Buď příslušník starší generace, kterému prostě zbyl z mládí gramofon a sbírka desek (nejspíš) s českou pop music. Nebo fajnšmekr, audiofil, který dobře ví, že přirozenosti zvuku z gramofonu se nic digitálního nevyrovná.
15.4.2016,  inzerce,  , PR článek
Luxman D-05u: univerzální přehrávač s USB převodníkem
Měli jsme možnost vyzkoušet zbrusu nový univerzální přehrávač Luxman pod označením D-05u. Výrobce nezklamal a nový přehrávač se dočkal v mezigenerační obměně všeho, co mu doposud chybělo, nebo toho, co si zákazníci přáli.
8.4.2016,  recenze,  , Petr Štefek,  1 komentář
SPEC RSA-M3EX: třída D tak trochu jinak
Japonská značka SPEC je na trhu pouze několik málo let, a přesto si již získala řadu obdivovatelů. Integrovaný zesilovač RSA-M3EX pracuje ve třídě D a svým zvukem přitom připomíná povedené lampové zesilovače.
10.3.2016,  recenze,  , Petr Štefek
iFi iUSB3.0: regenerátor USB audio signálu
Britská značka iFi spadající pod Abingdon Music Research uvedla nový regenerátor USB audio signálu, který významně rozšiřuje možnosti původního výrobku iUSB Power. Má vůbec smysl investovat do podobných vymožeností?
23.2.2016,  recenze,  , Petr Štefek,  2 komentáře
Mark Levinson No 519: vše v jednom
Mark Levinson No 519 je horká novinka připravená pro CES 2016. Kombinace převodníku, hudebního streameru a CD přehrávače není v oblasti špičkových audio komponent zrovna běžnou záležitostí.
19.2.2016,  aktualita,  , Petr Štefek,  2 komentáře