www.svetaudia.cz
>
>

Audeze EL-8 Titanium: luxusní sluchátka pro Apple iPhone

, , aktualita

Audeze EL-8 jsou na trhu již několik měsíců, ale nyní výrobce přichází s jejich luxusní verzí EL-8 Titanium pro mobilní zařízení Apple vybavená konektorem Lightning. Zároveň sluchátka nabízí kompaktní D/A převodník a zesilovač.
reklama
Audeze EL-8 je na trhu již delší dobu (zhruba od začátku roku 2015), ale nyní přichází firma s variantou těchto sluchátkem pro „jablíčkáře“, kteří bez svých mobilních zařízení nedají ani ránu. Problémem většiny mobilních telefonů nebo tabletů je zoufalá kvalita reprodukce hudby, a pokud k nim připojíte náročnější sluchátka, tak jste na nejlepší cestě tento způsob poslechu po chvilce zavrhnout. Audeze si tento problém vzala za svou prioritu a pro majitele produktů Apple tento problém vyřešila zcela novým modelem luxusních sluchátek.

Audeze EL-8 Titanium lze připojit k mobilním zařízení od Apple pomocí Lightning konektoru a využít jej k přenosu digitálního audia do sluchátek. Samotná sluchátka nemohou digitální signály zpracovat, a proto oproti standardnímu modelu EL-8 má verze Titanium také malý D/A převodník s DSP přímo na kabelu sluchátek. Převodník by sám o sobě byl málo, protože zařízení od Apple mají integrován pouze velmi kompromisní řešení s nízkým výkon, a tak bylo nutné Audeze EL-8 Titanium vybavit také integrovaným zesilovačem, který by sluchátka adekvátně „nakrmil“.

Zmíněná digitální dekódovací jednotka se sluchátkovým zesilovačem má zároveň integrovaný mikrofon, který je plně kompatibilní s aplikací Siri. Na designu se podíleli BMW DesignWorks a sluchátka tvoří v naprosté většině slitiny hliníku, což dává tušit, že hmotnost by mohla být poměrně nízká. Nesmíme ovšem zapomenout, že se jedná sluchátka planární, které alespoň prozatím na tom s hmotností nejsou tak jako někteří otevření dynamičtí rivalové.

Ti, co nejdou s davem a nemají Apple, si nemusí zoufat, protože sluchátka budou mít k dispozici za příplatek i symetrický kabel pro zařízení Astell & Kern, Pono a Sony PHA-3. Samozřejmě tím přijdete o možnost využít převodník a zesilovač na kabelu, ale v případě výše uvedených přehrávačů to určitě nebude na závadu, protože se dá předpokládat, že jejich vlastní D/A převodníky a zesilovače na tom budou kvalitativně o něco lépe.

Cena našince nepotěší, neboť se bude pohybovat okolo 25 tisíc korun, což je zhruba cena samotného iPhone 6S, který Audeze EL-8 Titanium považuje za svého partnera. Na druhou stranu se už dnes nikdo nad sluchátky za 30 tisíc korun nepohoršuje, a tak lze předpokládat značný zájem.


Audeze EL-8 Titanium - technické specifikace:


  • Frekvenční odezva: 10 Hz-50 kHz
  • Impedance: 30 ohmů
  • Celkové harmonické zkreslení (THD): <0,1 % (1 kHz, 1 mW)
  • Další vybavení: D/A převodník a sluchátkový zesilovače na kabelu s konektorem Apple Lightning
  • Konstrukce: uzavřená mušle přes ucho
  • Měniče: planární (magnetické)
Zdroj: Apple.com
Nejnovější články
Pro retrofily i high tech fanoušky: tipy na domácí gramofon
Kdo má dnes doma gramofon? Buď příslušník starší generace, kterému prostě zbyl z mládí gramofon a sbírka desek (nejspíš) s českou pop music. Nebo fajnšmekr, audiofil, který dobře ví, že přirozenosti zvuku z gramofonu se nic digitálního nevyrovná.
15.4.2016,  inzerce,  , PR článek
Luxman D-05u: univerzální přehrávač s USB převodníkem
Měli jsme možnost vyzkoušet zbrusu nový univerzální přehrávač Luxman pod označením D-05u. Výrobce nezklamal a nový přehrávač se dočkal v mezigenerační obměně všeho, co mu doposud chybělo, nebo toho, co si zákazníci přáli.
8.4.2016,  recenze,  , Petr Štefek,  1 komentář
SPEC RSA-M3EX: třída D tak trochu jinak
Japonská značka SPEC je na trhu pouze několik málo let, a přesto si již získala řadu obdivovatelů. Integrovaný zesilovač RSA-M3EX pracuje ve třídě D a svým zvukem přitom připomíná povedené lampové zesilovače.
10.3.2016,  recenze,  , Petr Štefek
iFi iUSB3.0: regenerátor USB audio signálu
Britská značka iFi spadající pod Abingdon Music Research uvedla nový regenerátor USB audio signálu, který významně rozšiřuje možnosti původního výrobku iUSB Power. Má vůbec smysl investovat do podobných vymožeností?
23.2.2016,  recenze,  , Petr Štefek,  2 komentáře
Mark Levinson No 519: vše v jednom
Mark Levinson No 519 je horká novinka připravená pro CES 2016. Kombinace převodníku, hudebního streameru a CD přehrávače není v oblasti špičkových audio komponent zrovna běžnou záležitostí.
19.2.2016,  aktualita,  , Petr Štefek,  2 komentáře