www.svetaudia.cz
>
>

Audeze EL-8 Titanium: luxusní sluchátka pro Apple iPhone

Audeze EL-8 Titanium: luxusní sluchátka pro Apple iPhone
, , aktualita

Audeze EL-8 jsou na trhu již několik měsíců, ale nyní výrobce přichází s jejich luxusní verzí EL-8 Titanium pro mobilní zařízení Apple vybavená konektorem Lightning. Zároveň sluchátka nabízí kompaktní D/A převodník a zesilovač.
reklama
Audeze EL-8 je na trhu již delší dobu (zhruba od začátku roku 2015), ale nyní přichází firma s variantou těchto sluchátkem pro „jablíčkáře“, kteří bez svých mobilních zařízení nedají ani ránu. Problémem většiny mobilních telefonů nebo tabletů je zoufalá kvalita reprodukce hudby, a pokud k nim připojíte náročnější sluchátka, tak jste na nejlepší cestě tento způsob poslechu po chvilce zavrhnout. Audeze si tento problém vzala za svou prioritu a pro majitele produktů Apple tento problém vyřešila zcela novým modelem luxusních sluchátek.

Audeze EL-8 Titanium lze připojit k mobilním zařízení od Apple pomocí Lightning konektoru a využít jej k přenosu digitálního audia do sluchátek. Samotná sluchátka nemohou digitální signály zpracovat, a proto oproti standardnímu modelu EL-8 má verze Titanium také malý D/A převodník s DSP přímo na kabelu sluchátek. Převodník by sám o sobě byl málo, protože zařízení od Apple mají integrován pouze velmi kompromisní řešení s nízkým výkon, a tak bylo nutné Audeze EL-8 Titanium vybavit také integrovaným zesilovačem, který by sluchátka adekvátně „nakrmil“.

Zmíněná digitální dekódovací jednotka se sluchátkovým zesilovačem má zároveň integrovaný mikrofon, který je plně kompatibilní s aplikací Siri. Na designu se podíleli BMW DesignWorks a sluchátka tvoří v naprosté většině slitiny hliníku, což dává tušit, že hmotnost by mohla být poměrně nízká. Nesmíme ovšem zapomenout, že se jedná sluchátka planární, které alespoň prozatím na tom s hmotností nejsou tak jako někteří otevření dynamičtí rivalové.

Ti, co nejdou s davem a nemají Apple, si nemusí zoufat, protože sluchátka budou mít k dispozici za příplatek i symetrický kabel pro zařízení Astell & Kern, Pono a Sony PHA-3. Samozřejmě tím přijdete o možnost využít převodník a zesilovač na kabelu, ale v případě výše uvedených přehrávačů to určitě nebude na závadu, protože se dá předpokládat, že jejich vlastní D/A převodníky a zesilovače na tom budou kvalitativně o něco lépe.

Cena našince nepotěší, neboť se bude pohybovat okolo 25 tisíc korun, což je zhruba cena samotného iPhone 6S, který Audeze EL-8 Titanium považuje za svého partnera. Na druhou stranu se už dnes nikdo nad sluchátky za 30 tisíc korun nepohoršuje, a tak lze předpokládat značný zájem.


Audeze EL-8 Titanium - technické specifikace:


  • Frekvenční odezva: 10 Hz-50 kHz
  • Impedance: 30 ohmů
  • Celkové harmonické zkreslení (THD): <0,1 % (1 kHz, 1 mW)
  • Další vybavení: D/A převodník a sluchátkový zesilovače na kabelu s konektorem Apple Lightning
  • Konstrukce: uzavřená mušle přes ucho
  • Měniče: planární (magnetické)
Zdroj: Apple.com
Nejnovější články
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016,  aktualita,  , Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016,  aktualita,  , Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016,  aktualita,  , Petr Štefek,  2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016,  recenze,  , Petr Štefek
Pro retrofily i high tech fanoušky: tipy na domácí gramofon Pro retrofily i high tech fanoušky: tipy na domácí gramofon
Kdo má dnes doma gramofon? Buď příslušník starší generace, kterému prostě zbyl z mládí gramofon a sbírka desek (nejspíš) s českou pop music. Nebo fajnšmekr, audiofil, který dobře ví, že přirozenosti zvuku z gramofonu se nic digitálního nevyrovná.
15.4.2016,  inzerce,  , PR článek